Kışlık Şeffaf Kaplama

Kışlık Şeffaf Kaplama

Kışlık Şeffaf Kaplama

Şeffaf kaplama kış bahçesi, Ev, işyeri ve Mekanlarınızı yağmurdan, rüzgardan, sıcaktan ve çeşitli doğal afetlerden korumaya yarayan dış cephe kaplamasıdır. Şeffaf Kış Bahçesi özellikle kış ayılarında kullanılmak üzere, çatısı kapalı etrafı şeffaf branda veya katlanır cam olarak dizayn edilen bir sistemdir. Şeffaf Branda Kış Bahçesi, ısı yalıtımı ve konfor sağlayan branda türüdür. Mekana göre yapıldığından uyum sağlar, mekanın estetik görünmesini sağlar.

Kışlık Şeffaf Kaplama

Kışlık Şeffaf Kaplama

KIŞLIK ŞEFFAF KAPAMA BRANDA NASIL YAPILIR?

Dış yüzeyi ve iç yüzeyi mika, naylon, kalın branda kumaşındandır. Şeffaf mika, genel olarak ayakkabı ve çanta gibi aksesuarlarda kullanılabildiği gibi kış bahçesinde kullanılan bu malzeme, % 100 PVC den oluşmaktadır. Cam gibi saydam olup içeriyi ve dışarıyı gösterme özelliği vardır. Kış bahçeleri, kafe, otel, restoran gibi yerlerde maliyeti yüksek olan cam balkon yerine tercih edilebilen bir branda türü olan şeffaf branda, mekanları birbirinden ayıran duvar işlevi görür. Yazın kafe ve restoran gibi işletmelerde iç mekan ve dış mekan birlikte kullanılırken, havaların soğuk ve yağışlı olduğu mevsimlerde oturma alanları kısıtlanabilmektedir. Şeffaf branda ile dış mekanlar kapatılarak bu alanın da kullanımının sağlanması mümkün olmaktadır. Kenarlarındaki fermuarları sayesinde kapalı olarak kullanılabildiği gibi fermuarları açıp toplanarak açık alana dönüşüm sağlanarak da kullanılabilmektedir. Etrafında kullanılan çerçeve şeklindeki brandanın renk seçenekleri oldukça fazladır. İstenilen renk seçeneği kullanıldığında ortama estetik ve şık bir görünüm sunmaktadır.

Soğuk kış aylarında kendinizi kapalı mekanların bunaltısından ve stresinden uzak tutan şeffaf transparan kışlık kaplamalar aydınlık bir ortam sağlar. Uygulanma yerleri restaurantlar, çay bahçeleri, balkon, teras, çardak, kamelya ve cam uygulanmayan alanlardır.

 Şeffaf transparan mikalar soğukta kırılma, çatlama yapmaz, net bir görünüme sahip ve kolayca katlanabilme özelliğine sahiptir.

     Camın pahalı ve kullanılamayan yerlerde yerini alan şeffaf malzeme üst çatılar için sabit ve çıkarmalı sistemde olur yan çevreler ise motorlu toplama sistemi, makaralı toplama sistemi ve elle toplama sistemi şeklindedir.Kolayca temizlenir ve şık bir görünüm sağlar.

    Şeffaf branda her demir arası bağımsız bir şekilde açılır kapanır. Üst tutumu sloketli tokalar ile tutturulur. Şeffaf brandalar Avrupa olup hava şartlarına mukametlidir. Şeffaf branda imalatımızda demir konstrüksiyon çalışmalarımız kendi atölyelerimizde imal edilebilmektedir.

KIŞLIK ŞEFFAF KAPLAMA BRANDA MONTAJI NASIL OLUYOR?

Kışlık Şeffaf kaplama branda montajı için öncelikle mekanın ölçüsü alınır ve kurulacak şeffaf kış bahçesinin rengi sizin tarafınızdan belirlendikten sonra çalışmalara başlanır.

 

KIŞLIK FERMUARLI ŞEFFAF BRANDA ÖZELİKLERİ

Kullanmış olduğumuz fermuarlı şeffaf branda 0.80 mm olup ithal şeffaf brandadır. Etrafında kullanmış olduğumuz branda, 1100 Denye branda olup tırların üzerine kullanılan tırlık polyester brandadır. Şeffaf branda Soğuk geçirmeme özelliğine sahip olup karlı havalarda bile dış mekan ısıtıcısı ile rahatlıkla oturulmaktadır..

 


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında yorum “Kışlık Şeffaf Kaplama